Licensed to Liberty Swim League B  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/14/2018 01:26 PM
                        FCC vs. FSC 7-14-18 - 7/14/2018                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 6 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seman, Ryker               5 FCC-MA                    NT      44.19    5  
  2 Moyer, Rett                5 FCC-MA                    NT      52.09    3  
 
Event 2  Girls 6 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rutkowski, Madeline        6 FCC-MA                    NT      33.09    5  
  2 Madden, Maeve              6 FSC-MA                    NT      36.62    3  
  3 Abai, Sarah                6 FSC-MA                 36.00      38.12    1  
  4 Carty, Sarah               5 FCC-MA                    NT      46.49  
  5 McGhiey, Keira             6 FSC-MA                 47.69     x50.43  
 -- Schwartz, Julia            6 FCC-MA                    NT     X42.08  
 -- Fiorini, Emelia            6 FCC-MA                    NT     X45.37  
 -- Corcoran, Claire           6 FCC-MA                    NT     X58.50  
 -- Carder, Molly              6 FCC-MA                    NT   X1:12.20  
 -- Abernathy, Vanessa         6 FCC-MA                    NT         DQ  
 
Event 3  Boys 7-8 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drake, Olen                7 FCC-MA                    NT      24.25    5  
  2 Forster, Christian         8 FCC-MA                    NT      27.01    3  
  3 Peng-Morris, Ethan         8 FSC-MA                 27.20      27.11    1  
  4 Moyer, Trey                7 FCC-MA                    NT     x31.75  
  5 O'Neill, Nathan            8 FSC-MA                 30.38      33.10  
  6 Ward, Joseph               8 FSC-MA                 33.68     x34.59  
  7 Cregar, Colin              7 FSC-MA                 36.08     x36.77  
  8 Mittleman, Lvei            7 FSC-MA                 50.37     x52.66  
 -- McNamee, Charles           8 FCC-MA                    NT     X29.43  
 -- Bischoff, Zach             8 FCC-MA                    NT     X31.32  
 -- Foley, Leo                 7 FCC-MA                    NT     X38.50  
 -- Fikioris, Christian        7 FCC-MA                    NT     X39.67  
 -- Diskin, Aiden              7 FCC-MA                    NT   X1:04.34  
 -- Purcell, Parker            7 FCC-MA                    NT        XDQ  
 -- Igou, Elliott              8 FSC-MA               1:22.45         DQ  
 -- Madden, Joe                8 FSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 4  Girls 7-8 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spaman, Eila               8 FCC-MA                    NT      24.28    5  
  2 Gibson, Lauren             8 FCC-MA                    NT      25.38    3  
  3 Wade, Grace                7 FSC-MA                 27.00      27.74    1  
  4 Kerr, Charlotte            8 FSC-MA                 27.75      29.41  
  5 Rutkowski, Emerson         8 FCC-MA                    NT     x30.84  
  6 Emmans, Hazel              8 FSC-MA                 55.14     x32.65  
  7 DiFranco, Ameila           7 FSC-MA                 28.02     x33.16  
  8 Vitalis, Phoebe            7 FSC-MA                 45.25     x42.21  
 -- Powell, Casen              7 FCC-MA                    NT     X29.88  
 -- McKittrick, Clara          8 FCC-MA                    NT     X30.09  
 -- McLaughlin, Anna           8 FCC-MA                    NT     X30.25  
 -- Degnan, Kahlan             8 FSC-MA                 30.84     X30.39  
 -- Vereen, Abigail            8 FCC-MA                    NT     X30.77  
 -- McCarthy, Cailyn           7 FCC-MA                    NT     X32.14  
 -- Guynn, Caroline            7 FCC-MA                    NT     X32.53  
 -- Manchester, Nora           8 FCC-MA                    NT     X33.70  
 -- Kaub, Reese                7 FCC-MA                    NT     X35.39  
 -- Boccella, Tillie           8 FCC-MA                    NT     X35.66  
 -- Campe, Colleen             7 FSC-MA                 35.63     X36.95  
 -- Holwick, Delaney           8 FCC-MA                    NT     X37.20  
 -- Abernathy, Helen           8 FCC-MA                    NT     X38.60  
 -- Magarity, Nell             8 FCC-MA                    NT     X39.52  
 -- McDivitt, Mila             7 FCC-MA                    NT     X39.72  
 -- Browne, Lucy               8 FCC-MA                    NT     X41.47  
 -- Abai, Emily                8 FSC-MA                 40.59     X42.46  
 -- Malone, Violet             8 FCC-MA                    NT     X45.02  
 -- Vozniak, Rachel            7 FCC-MA                    NT     X46.35  
 -- Callahan, Hailey           7 FCC-MA                    NT     X48.14  
 -- Coomes, Autumn             7 FCC-MA                    NT        XDQ  
 -- Maragos, Tessa             8 FCC-MA                    NT        XDQ  
 
Event 5  Boys 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coomes, Noah              10 FCC-MA                    NT      21.76    5  
  2 Spaman, Kyle               9 FCC-MA                    NT      22.50    3  
  3 Reilly, August            10 FSC-MA                 25.90      27.94    1  
  4 Dumenigo, Gabe            10 FCC-MA                    NT     x28.16  
  5 Davis, Nathan              9 FSC-MA                 27.53      30.42  
  6 Toombs, William           10 FSC-MA                 29.58     x35.62  
 -- Vozniak, Michael          10 FCC-MA                    NT     X28.00  
 -- Kaub, Nolan               10 FCC-MA                    NT     X28.91  
 -- Ravasco, Ethan            10 FCC-MA                    NT     X30.06  
 -- Doerzbacher, Casey         9 FCC-MA                    NT     X30.18  
 -- Nagel, Lucian              9 FSC-MA                 31.78     X35.59  
 -- Golestaneh, Samuel         9 FSC-MA                 34.65     X39.53  
 -- Malachowski, Andrew        9 FSC-MA                 38.64     X41.13  
 
Event 6  Girls 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fikioris, Cecilia         10 FCC-MA                    NT      20.44    5  
  2 McGinley, Molly           10 FCC-MA                    NT      21.26    3  
  3 Keitel, Nieve              9 FSC-MA                 21.27      22.35    1  
  4 Mcghiey, Bryn             10 FSC-MA                 22.37      22.53  
  5 Clark, Josie              10 FCC-MA                    NT     x22.78  
 -- Patterson, Julienne       10 FCC-MA                    NT     X21.38  
 -- Keitel, Arden              9 FSC-MA                 25.16     X24.18  
 -- DiFranco, Isabella         9 FSC-MA                 23.01     X24.43  
 -- Conlin, Neve              10 FCC-MA                    NT     X24.50  
 -- Lewis, Caitlin            10 FCC-MA                    NT     X24.65  
 -- Ravasco, Chloee            9 FCC-MA                    NT     X25.10  
 -- Hyland, Leah               9 FCC-MA                    NT     X26.70  
 -- Schoen, Charli             9 FCC-MA                    NT     X27.46  
 -- Degnan, Reese             10 FSC-MA                 27.15     X28.38  
 -- Hogan, Maeve              10 FCC-MA                    NT     X28.54  
 -- Brandon, Keira            10 FSC-MA                 27.35     X28.65  
 -- Schwartz, Sophia          10 FCC-MA                    NT     X29.38  
 -- Evans, Eliza              10 FSC-MA                 27.50     X29.46  
 -- Evans, Camille             9 FSC-MA                 29.00     X29.54  
 -- Kallmeyer, Kate           10 FCC-MA                    NT     X29.78  
 -- Abai, Katie               10 FSC-MA                 27.34     X29.85  
 -- Schock-Sprague, Stormii   10 FCC-MA                    NT     X30.02  
 -- Orfe, Paulina             10 FCC-MA                    NT     X30.38  
 -- Cowen, Sophie              9 FSC-MA                 30.16     X31.09  
 -- Powell, Brae               9 FCC-MA                    NT     X31.22  
 -- Lodge, Madeline           10 FCC-MA                    NT     X31.52  
 -- Archie, Eva                9 FSC-MA                 31.39     X31.52  
 -- Whitten, Rolly             9 FSC-MA                 27.96     X32.21  
 -- Carty, Ellen               9 FCC-MA                    NT     X32.41  
 -- McCarthy, Kiera           10 FCC-MA                    NT     X32.89  
 -- Kerr, Lyla                 9 FSC-MA                 37.08     X36.34  
 -- Kline, Penelope           10 FCC-MA                    NT     X42.14  
 -- Kafer, Ellie              10 FSC-MA                 22.09         DQ  
 -- Rosa, Kaitlyn              9 FSC-MA                 32.19        XDQ  
 
Event 7  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cross, William            12 FSC-MA                 33.44      33.39    5  
  2 Sherry, Owen              11 FCC-MA                    NT      38.47    3  
  3 McKittrick, Jack          12 FCC-MA                    NT      46.20    1  
  4 Fassbender, James         11 FSC-MA                 48.13      47.29  
  5 Boccella, Felix           11 FCC-MA                    NT     x54.28  
 -- McGowan, James            12 FSC-MA                    NT     X52.14  
 -- Manchester, Thomas        11 FCC-MA                    NT     X55.38  
 -- Gendron, Johnny           11 FSC-MA                 56.35     X58.60  
 -- Bischoff, Jake            11 FCC-MA                    NT   X1:06.53  
 -- Tallon, Aidan             11 FSC-MA               1:11.38   X1:10.00  
 -- Hanson, Jack              11 FCC-MA                    NT   X1:11.06  
 -- Rose-Shupak, Sachiel      11 FSC-MA               1:25.70        XDQ  
 
Event 8  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLafferty, Colleen       12 FCC-MA                    NT      38.57    5  
  2 Vangen, Ella              12 FCC-MA                    NT      40.34    3  
  3 Conlin, Norah             12 FCC-MA                    NT     x40.93  
  4 Baisch, Mackenzie         11 FSC-MA                 40.70      41.71    1  
  5 Schreffer, Miranda        11 FSC-MA                 45.68      43.31  
  6 Rittler, Natalie          11 FSC-MA                 45.69     x49.50  
 -- Talbot, Tess              12 FCC-MA                    NT     X42.13  
 -- Maher, Molly              12 FCC-MA                    NT     X43.80  
 -- Forster, Laney            11 FCC-MA                    NT     X46.90  
 -- Clark, Ana                11 FCC-MA                    NT     X47.18  
 -- Evans, Kayleigh           12 FSC-MA                 47.02     X47.84  
 -- McFadden, Elizabeth       12 FSC-MA                 49.41     X51.03  
 -- Cromar, Cassandra         12 FSC-MA                 48.73     X51.22  
 -- Martino, Lillian          12 FSC-MA                 50.29     X51.51  
 -- Cromar, Alyson            11 FSC-MA                 53.25     X51.95  
 -- Brandon, Hannah           12 FSC-MA                 59.14     X58.41  
 -- Degnan, Gia               11 FSC-MA               1:06.81   X1:01.70  
 -- Hyland, Anna              11 FCC-MA                    NT   X1:01.88  
 -- Evans, Sophie             12 FSC-MA               1:01.33   X1:02.68  
 -- Eisenhart, Maya           11 FSC-MA               1:04.80   X1:03.65  
 -- Lutz, Helen               11 FCC-MA                    NT        XDQ  
 -- Kafer, Maia               12 FSC-MA                    NT        XDQ  
 
Event 9  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherry, Matthew           14 FCC-MA                    NT      33.25    5  
  2 Clark, Jack               14 FCC-MA                    NT      34.13    3  
  3 Horn, William             13 FSC-MA                 40.27      40.13    1  
  4 Boccella, Leo             13 FCC-MA                    NT     x53.25  
  5 McNair, Gavin             12 FSC-MA                    NT    1:06.25  
 
Event 10  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conti, Amanda             13 FSC-MA                 34.44      35.14    5  
  2 O'Malley, Lauren          14 FCC-MA                    NT      37.13    3  
  3 Hastings, Allison         14 FCC-MA                    NT      39.87    1  
  4 Gonzales, Jackie          13 FCC-MA                    NT     x54.03  
 
Event 11  Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hearn, Harry              15 FCC-MA                    NT      30.84    5  
  2 DeRobles, Nickolai        20 FSC-MA                    NT      32.90    3  
  3 Guller, Jake              16 FSC-MA                 34.97      33.77    1  
  4 Hennegan, Brent           16 FCC-MA                    NT      34.44  
  5 Imredy, David             15 FCC-MA                    NT     x39.52  
  6 Vongvixay, Julien         16 FSC-MA                 44.00     x42.19  
 
Event 12  Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Sydni            19 FSC-MA                 34.87      34.96    5  
  2 Scanlon, Maura            15 FCC-MA                    NT      35.77    3  
  3 Visco, Darby              15 FCC-MA                    NT      40.53    1  
  4 Baughan, Abby             16 FCC-MA                    NT     x42.52  
  5 Rosenwinkel, Claire       17 FSC-MA                 47.34      46.44  
  6 Gardner, Lily             15 FSC-MA                 47.34     x49.09  
 
Event 13  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Jonah               8 FSC-MA                 27.69      27.82    5  
  2 Forster, Christian         8 FCC-MA                    NT      31.60    3  
  3 Ward, Joseph               8 FSC-MA                 33.35      33.89    1  
 -- Fassbender, Will           7 FSC-MA                 36.70     X37.38  
 -- O'Neill, Nathan            8 FSC-MA                 43.70        XDQ  
 -- Collins, River             8 FCC-MA                    NT         DQ  
 -- Mittleman, Lvei            7 FSC-MA                 49.97        XDQ  
 -- Madden, Joe                8 FSC-MA                    NT        XDQ  
 -- Cregar, Colin              7 FSC-MA                 32.75         DQ  
 
Event 14  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spaman, Eila               8 FCC-MA                    NT      24.62    5  
  2 Degnan, Kahlan             8 FSC-MA                 26.40      27.34    3  
  3 Schoen, Lexi               8 FCC-MA                    NT      29.15    1  
  4 Kerr, Charlotte            8 FSC-MA                 30.69      31.13  
  5 McKittrick, Clara          8 FCC-MA                    NT     x34.15  
 -- Coomes, Autumn             7 FCC-MA                    NT     X32.65  
 -- McCarthy, Cailyn           7 FCC-MA                    NT     X33.34  
 -- Toombs, Emma               8 FSC-MA                 36.90     X34.11  
 -- Rutkowski, Emerson         8 FCC-MA                    NT     X34.52  
 -- Mallory, Quinn             8 FCC-MA                    NT     X34.85  
 -- Manchester, Nora           8 FCC-MA                    NT     X37.59  
 -- Magarity, Nell             8 FCC-MA                    NT     X45.57  
 -- Campe, Colleen             7 FSC-MA                 46.56     X48.56  
 -- Abai, Sarah                6 FSC-MA                 44.65        XDQ  
 -- Vitalis, Phoebe            7 FSC-MA                 42.76        XDQ  
 -- Abai, Emily                8 FSC-MA                 43.14        XDQ  
 -- Guller, Elise              8 FSC-MA                 34.72         DQ  
 -- Emmans, Hazel              8 FSC-MA                 50.82        XDQ  
 
Event 15  Boys 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coomes, Noah              10 FCC-MA                    NT      21.03    5  
  2 Spaman, Kyle               9 FCC-MA                    NT      22.19    3  
  3 Allerton, Freddy           9 FSC-MA                 25.29      25.64    1  
  4 Toombs, William           10 FSC-MA                 26.88      27.46  
  5 Davis, Nathan              9 FSC-MA                 29.59     x31.21  
 -- Golestaneh, Samuel         9 FSC-MA                 35.78     X37.06  
 -- Nagel, Lucian              9 FSC-MA                 34.77     X41.17  
 -- Reilly, August            10 FSC-MA                    NT        XDQ  
 -- Hanson, Luke              10 FCC-MA                    NT         DQ  
 -- Malachowski, Andrew        9 FSC-MA                 40.72        XDQ  
 
Event 16  Girls 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wade, Emma                10 FSC-MA                 21.25      21.03    5  
  2 Edwards, Olivia           10 FCC-MA                    NT      23.10    3  
  3 Keitel, Nieve              9 FSC-MA                 22.31      23.12    1  
  4 Lewis, Caitlin            10 FCC-MA                    NT      24.52  
  5 Kafer, Ellie              10 FSC-MA                 24.53     x24.68  
  6 Schoen, Charli             9 FCC-MA                    NT     x24.86  
 -- DiFranco, Isabella         9 FSC-MA                 25.78     X25.78  
 -- Cooney, Julia              9 FCC-MA                    NT     X26.63  
 -- Schock-Sprague, Stormii   10 FCC-MA                    NT     X27.75  
 -- Degnan, Reese             10 FSC-MA                 25.32     X27.82  
 -- Brandon, Keira            10 FSC-MA                 31.07     X28.82  
 -- Evans, Eliza              10 FSC-MA                 29.47     X29.90  
 -- McCarthy, Kiera           10 FCC-MA                    NT     X30.04  
 -- Kallmeyer, Kate           10 FCC-MA                    NT     X30.08  
 -- Carty, Ellen               9 FCC-MA                    NT     X30.12  
 -- Cowen, Sophie              9 FSC-MA                 32.34     X30.80  
 -- Lodge, Madeline           10 FCC-MA                    NT     X30.94  
 -- Hogan, Maeve              10 FCC-MA                    NT     X31.45  
 -- Rosa, Kaitlyn              9 FSC-MA                 39.03     X36.90  
 -- Abai, Katie               10 FSC-MA                 25.95     X37.76  
 -- Orfe, Paulina             10 FCC-MA                    NT     X38.97  
 -- Potocki, Sophia           10 FCC-MA                    NT        XDQ  
 -- Evans, Camille             9 FSC-MA                 31.21        XDQ  
 
Event 17  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGowan, James            12 FSC-MA                 42.39      42.41    5  
  2 Cohen, Radek              11 FSC-MA                 45.55      47.55    3  
  3 Cheung, Julian            12 FSC-MA                 49.00     x47.71  
  4 McKittrick, Jack          12 FCC-MA                    NT      52.58    1  
  5 Bischoff, Jake            11 FCC-MA                    NT    1:00.71  
 -- Fassbender, James         11 FSC-MA                 50.89     X50.27  
 -- Gendron, Johnny           11 FSC-MA               1:00.52   X1:01.89  
 -- Saunders, Gram            11 FSC-MA               1:02.58   X1:02.51  
 -- Tallon, Aidan             11 FSC-MA               1:02.57   X1:04.66  
 -- Rose-Shupak, Sachiel      11 FSC-MA               1:25.43   X1:31.47  
 -- Doerzbacher, Kyle         11 FCC-MA                    NT         DQ  
 
Event 18  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Abby             12 FCC-MA                    NT      43.14    5  
  2 Evans, Kayleigh           12 FSC-MA                 45.71      46.74    3  
  3 Scanlon, Katie            11 FCC-MA                    NT      46.93    1  
  4 Vangen, Ella              12 FCC-MA                    NT     x47.80  
  5 McFadden, Elizabeth       12 FSC-MA                 46.62      48.76  
 -- Matthews, Kate            12 FCC-MA                    NT     X49.94  
 -- Blake, Morgan             11 FCC-MA                    NT     X50.75  
 -- Blake, Hadley             11 FCC-MA                    NT     X53.72  
 -- Forster, Laney            11 FCC-MA                    NT     X54.70  
 -- Cromar, Cassandra         12 FSC-MA                 54.63     X54.94  
 -- Evans, Sophie             12 FSC-MA                 52.94     X55.50  
 -- Van Steenburgh, Sasha     11 FSC-MA                 56.66     X55.58  
 -- Rubin, Julia              12 FCC-MA                    NT     X57.50  
 -- Degnan, Gia               11 FSC-MA                    NT     X57.65  
 -- Kafer, Maia               12 FSC-MA               1:00.81     X58.75  
 -- Saunders, Lola            11 FSC-MA               1:02.52   X1:04.81  
 -- Eisenhart, Maya           11 FSC-MA                    NT        XDQ  
 -- Martino, Lillian          12 FSC-MA                 49.88         DQ  
 -- Brandon, Hannah           12 FSC-MA               1:01.14        XDQ  
 -- Lutz, Helen               11 FCC-MA                    NT        XDQ  
 -- Cromar, Alyson            11 FSC-MA               1:05.62        XDQ  
 
Event 19  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Matthew            14 FSC-MA                 35.83      35.35    5  
  2 Sherry, Matthew           14 FCC-MA                    NT      35.83    3  
  3 Guller, Joe               14 FSC-MA                 38.47      36.08    1  
  4 Clark, Will               13 FCC-MA                    NT      36.09  
  5 Boccella, Leo             13 FCC-MA                    NT     x55.28  
 -- McNair, Gavin             12 FSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 20  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Lauren          14 FCC-MA                    NT      43.01    5  
  2 Edwards, Kate             12 FCC-MA                    NT      45.78    3  
  3 Maher, Molly              12 FCC-MA                    NT     x47.51  
  4 Igou, Olivia              11 FSC-MA                 50.09      49.12    1  
 
Event 21  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hennegan, Jake            16 FCC-MA                    NT      35.00    5  
  2 Hennegan, Brent           16 FCC-MA                    NT      35.88    3  
  3 Gendron, Ben              15 FSC-MA                 37.42      38.11    1  
  4 Vongvixay, Julien         16 FSC-MA                 41.64      41.06  
  5 Guller, Jake              16 FSC-MA                 46.77     x45.16  
 
Event 22  Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McAllister, Maia          15 FCC-MA                    NT      38.85    5  
  2 Currie, Alison            18 FCC-MA                    NT      40.15    3  
  3 Komorowski, Katie         15 FCC-MA                    NT     x43.28  
  4 Gardner, Lily             15 FSC-MA                 45.16      45.91    1  
  5 Rosenwinkel, Claire       17 FSC-MA                 44.33      47.10  
 -- Potocki, Hannah           15 FCC-MA                    NT     X42.72  
 -- Potocki, Sarah            17 FCC-MA                    NT     X44.12  
 -- Baughan, Abby             16 FCC-MA                    NT     X45.32  
 -- Visco, Darby              15 FCC-MA                    NT     X45.48  
 -- Wright, Sophie            15 FCC-MA                    NT     X50.62  
 -- Blake, Kasey              15 FCC-MA                    NT     X57.59  
 
Event 23  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Forster, Christian         8 FCC-MA                    NT      25.34    5  
  2 Drake, Olen                7 FCC-MA                    NT      26.39    3  
  3 Cohen, Jonah               8 FSC-MA                 27.13      27.48    1  
  4 McNamee, Charles           8 FCC-MA                    NT     x29.15  
  5 Peng-Morris, Ethan         8 FSC-MA                 30.15      29.24  
  6 Fassbender, Will           7 FSC-MA                 28.32     x31.97  
 -- Bischoff, Zach             8 FCC-MA                    NT     X33.58  
 -- Purcell, Parker            7 FCC-MA                    NT        XDQ  
 -- Collins, River             8 FCC-MA                    NT        XDQ  
 
Event 24  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Lauren             8 FCC-MA                    NT      24.27    5  
  2 Wade, Grace                7 FSC-MA                 23.77      26.05    3  
  3 Schoen, Lexi               8 FCC-MA                    NT      29.32    1  
  4 Vereen, Abigail            8 FCC-MA                    NT     x29.43  
  5 DiFranco, Ameila           7 FSC-MA                    NT      31.43  
 -- Kaub, Reese                7 FCC-MA                    NT     X27.20  
 -- Powell, Casen              7 FCC-MA                    NT     X29.88  
 -- Guynn, Caroline            7 FCC-MA                    NT     X32.75  
 -- McLaughlin, Anna           8 FCC-MA                    NT     X36.08  
 -- Guller, Elise              8 FSC-MA                 34.04     X36.37  
 -- Mallory, Quinn             8 FCC-MA                    NT     X38.66  
 -- Abernathy, Helen           8 FCC-MA                    NT     X54.23  
 -- Maragos, Tessa             8 FCC-MA                    NT        XDQ  
 -- Degnan, Kahlan             8 FSC-MA                    NT         DQ  
 -- Boccella, Tillie           8 FCC-MA                    NT        XDQ  
 -- Vozniak, Rachel            7 FCC-MA                    NT        XDQ  
 -- Toombs, Emma               8 FSC-MA                 35.90        XDQ  
 
Event 25  Boys 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coomes, Noah              10 FCC-MA                    NT      19.38    5  
  2 Allerton, Freddy           9 FSC-MA                 25.32      26.21    3  
  3 Hanson, Luke              10 FCC-MA                    NT      26.75    1  
 -- Dumenigo, Gabe            10 FCC-MA                    NT     X26.90  
 -- Ravasco, Ethan            10 FCC-MA                    NT     X27.72  
 -- Vozniak, Michael          10 FCC-MA                    NT     X36.63  
 -- Reilly, August            10 FSC-MA                    NT         DQ  
 -- Doerzbacher, Casey         9 FCC-MA                    NT        XDQ  
 -- Golestaneh, Samuel         9 FSC-MA                 37.10         DQ  
 
Event 26  Girls 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fikioris, Cecilia         10 FCC-MA                    NT      17.54    5  
  2 Wade, Emma                10 FSC-MA                 17.79      18.62    3  
  3 McGinley, Molly           10 FCC-MA                    NT      19.19    1  
  4 Clark, Josie              10 FCC-MA                    NT     x20.16  
  5 Keitel, Arden              9 FSC-MA                 19.81      20.67  
  6 Mcghiey, Bryn             10 FSC-MA                    NT     x23.77  
  7 Kerr, Lyla                 9 FSC-MA                    NT     x34.15  
 -- Patterson, Julienne       10 FCC-MA                    NT     X20.14  
 -- Potocki, Sophia           10 FCC-MA                    NT     X20.70  
 -- Schwartz, Sophia          10 FCC-MA                    NT     X21.93  
 -- Edwards, Olivia           10 FCC-MA                    NT     X22.20  
 -- Cooney, Julia              9 FCC-MA                    NT     X23.94  
 -- Conlin, Neve              10 FCC-MA                    NT     X24.21  
 -- Ravasco, Chloee            9 FCC-MA                    NT     X24.32  
 -- Powell, Brae               9 FCC-MA                    NT     X24.71  
 -- Hyland, Leah               9 FCC-MA                    NT     X29.88  
 -- Whitten, Rolly             9 FSC-MA                 37.83     X35.28  
 -- Kline, Penelope           10 FCC-MA                    NT        XDQ  
 -- Archie, Eva                9 FSC-MA                    NT        XDQ  
 
Event 27  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cross, William            12 FSC-MA                 33.22      33.29    5  
  2 McGowan, James            12 FSC-MA                 33.20      33.38    3  
  3 Sherry, Owen              11 FCC-MA                    NT      37.08    1  
  4 Cohen, Radek              11 FSC-MA                 40.63     x41.71  
  5 Boccella, Felix           11 FCC-MA                    NT      51.65  
 -- Fassbender, James         11 FSC-MA               1:05.28     X50.52  
 -- Gendron, Johnny           11 FSC-MA                 55.25     X55.30  
 -- Saunders, Gram            11 FSC-MA               1:02.08   X1:01.55  
 -- Tallon, Aidan             11 FSC-MA                    NT        XDQ  
 -- Hearn, Luis               11 FCC-MA                    NT         DQ  
 
Event 28  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLafferty, Colleen       12 FCC-MA                    NT      35.76    5  
  2 Edwards, Kate             12 FCC-MA                    NT      40.10    3  
  3 Schreffer, Miranda        11 FSC-MA                 40.19      40.84    1  
  4 Talbot, Tess              12 FCC-MA                    NT     x41.08  
  5 Baisch, Mackenzie         11 FSC-MA                 40.51      41.99  
  6 Van Steenburgh, Sasha     11 FSC-MA                 43.56     x43.60  
 -- Blake, Morgan             11 FCC-MA                    NT     X47.40  
 -- Rittler, Natalie          11 FSC-MA                 48.06     X47.96  
 -- Igou, Olivia              11 FSC-MA                 54.12     X49.82  
 -- McAllister, Ana           11 FCC-MA                    NT     X51.88  
 -- Saunders, Lola            11 FSC-MA                    NT     X58.56  
 -- Hyland, Anna              11 FCC-MA                    NT        XDQ  
 
Event 29  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherry, Matthew           14 FCC-MA                    NT      28.83    5  
  2 Cohen, Matthew            14 FSC-MA                 30.44      29.81    3  
  3 Clark, Jack               14 FCC-MA                    NT      30.76    1  
  4 Clark, Will               13 FCC-MA                    NT     x33.78  
  5 Guller, Joe               14 FSC-MA                 37.15      34.99  
  6 Horn, William             13 FSC-MA                 37.97     x36.46  
 
Event 30  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conti, Amanda             13 FSC-MA                 32.47      33.09    5  
  2 Hastings, Allison         14 FCC-MA                    NT      39.27    3  
  3 Scanlon, Katie            11 FCC-MA                    NT      46.12    1  
 -- Kling, Isabel             13 FCC-MA                    NT         DQ  
 
Event 31  Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hearn, Harry              15 FCC-MA                    NT      28.44    5  
  2 DeRobles, Nickolai        20 FSC-MA                 30.38      28.89    3  
  3 Gendron, Ben              15 FSC-MA                 31.88      31.93    1  
  4 Hennegan, Jake            16 FCC-MA                    NT      32.15  
  5 Hennegan, Brent           16 FCC-MA                    NT     x33.50  
  6 Vongvixay, Julien         16 FSC-MA                    NT     x37.99  
 
Event 32  Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McAllister, Maia          15 FCC-MA                    NT      30.77    5  
  2 Stewart, Sydni            19 FSC-MA                 33.08      32.26    3  
  3 Scanlon, Maura            15 FCC-MA                    NT      34.14    1  
  4 Currie, Alison            18 FCC-MA                    NT     x35.19  
  5 McGowan, Riley            16 FSC-MA                 42.53      42.25  
 -- Henry, Emily              18 FCC-MA                    NT     X36.08  
 
Event 33  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seman, Ryker               5 FCC-MA                    NT      39.12    5  
  2 Moyer, Rett                5 FCC-MA                    NT      46.78    3  
 
Event 34  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schwartz, Julia            6 FCC-MA                    NT      32.78    5  
  2 Abai, Sarah                6 FSC-MA                 32.47      33.63    3  
  3 Rutkowski, Madeline        6 FCC-MA                    NT      33.64    1  
  4 Carty, Sarah               5 FCC-MA                    NT     x37.12  
  5 Corcoran, Claire           6 FCC-MA                    NT     x39.37  
  6 Madden, Maeve              6 FSC-MA                 36.15      39.59  
  7 McGhiey, Keira             6 FSC-MA                 46.13     x44.05  
 -- Fiorini, Emelia            6 FCC-MA                    NT     X31.21  
 -- Abernathy, Vanessa         6 FCC-MA                    NT     X49.56  
 -- Carder, Molly              6 FCC-MA                    NT     X58.23  
 
Event 35  Boys 7-8 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drake, Olen                7 FCC-MA                    NT      20.52    5  
  2 Peng-Morris, Ethan         8 FSC-MA                 20.94      21.12    3  
  3 Cohen, Jonah               8 FSC-MA                 20.45      21.27    1  
  4 Fikioris, Christian        7 FCC-MA                    NT      24.38  
  5 Moyer, Trey                7 FCC-MA                    NT     x25.06  
  6 Fassbender, Will           7 FSC-MA                 24.42     x25.15  
 -- McNamee, Charles           8 FCC-MA                    NT     X24.21  
 -- Ward, Joseph               8 FSC-MA                 26.69     X25.72  
 -- Bischoff, Zach             8 FCC-MA                    NT     X26.88  
 -- Madden, Joe                8 FSC-MA                 29.72     X27.34  
 -- Orfe, Charlie              7 FCC-MA                    NT     X27.39  
 -- O'Neill, Nathan            8 FSC-MA                 25.63     X28.34  
 -- Collins, River             8 FCC-MA                    NT     X29.80  
 -- Foley, Leo                 7 FCC-MA                    NT     X30.34  
 -- Cregar, Colin              7 FSC-MA                 31.37     X31.06  
 -- Purcell, Parker            7 FCC-MA                    NT     X36.21  
 -- Diskin, Aiden              7 FCC-MA                    NT     X38.06  
 -- Igou, Elliott              8 FSC-MA                 38.33     X40.32  
 -- Mittleman, Lvei            7 FSC-MA                 42.50     X46.37  
 
Event 36  Girls 7-8 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spaman, Eila               8 FCC-MA                    NT      19.52    5  
  2 Gibson, Lauren             8 FCC-MA                    NT      20.25    3  
  3 Wade, Grace                7 FSC-MA                 21.39      20.50    1  
  4 Schoen, Lexi               8 FCC-MA                    NT     x22.59  
  5 Kerr, Charlotte            8 FSC-MA                 25.33      23.25  
  6 DiFranco, Ameila           7 FSC-MA                 24.26     x27.03  
 -- McKittrick, Clara          8 FCC-MA                    NT     X21.81  
 -- Rutkowski, Emerson         8 FCC-MA                    NT     X24.01  
 -- Powell, Casen              7 FCC-MA                    NT     X24.76  
 -- Coomes, Autumn             7 FCC-MA                    NT     X25.40  
 -- Guynn, Caroline            7 FCC-MA                    NT     X25.46  
 -- Vereen, Abigail            8 FCC-MA                    NT     X25.67  
 -- Maragos, Tessa             8 FCC-MA                    NT     X26.20  
 -- Kaub, Reese                7 FCC-MA                    NT     X26.39  
 -- McCarthy, Cailyn           7 FCC-MA                    NT     X26.47  
 -- Mallory, Quinn             8 FCC-MA                    NT     X27.13  
 -- McLaughlin, Anna           8 FCC-MA                    NT     X27.66  
 -- Boccella, Tillie           8 FCC-MA                    NT     X27.87  
 -- Toombs, Emma               8 FSC-MA                 30.21     X29.00  
 -- Manchester, Nora           8 FCC-MA                    NT     X29.84  
 -- Guller, Elise              8 FSC-MA                 30.59     X30.57  
 -- Browne, Lucy               8 FCC-MA                    NT     X30.58  
 -- Emmans, Hazel              8 FSC-MA                 33.70     X30.91  
 -- Magarity, Nell             8 FCC-MA                    NT     X31.87  
 -- Dolan, Emma                8 FCC-MA                    NT     X32.25  
 -- Abai, Emily                8 FSC-MA                 33.21     X32.39  
 -- Vozniak, Rachel            7 FCC-MA                    NT     X32.43  
 -- Callahan, Hailey           7 FCC-MA                    NT     X32.44  
 -- Malone, Violet             8 FCC-MA                    NT     X32.53  
 -- Campe, Colleen             7 FSC-MA                 32.47     X37.45  
 -- Vitalis, Phoebe            7 FSC-MA                 38.09     X37.51  
 -- McDivitt, Mila             7 FCC-MA                    NT     X39.50  
 -- Abernathy, Helen           8 FCC-MA                    NT     X40.44  
 
Event 37  Boys 9-10 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spaman, Kyle               9 FCC-MA                    NT     J17.95    5  
  2 Ravasco, Ethan            10 FCC-MA                    NT     J17.63    3  
  3 Allerton, Freddy           9 FSC-MA                 21.19      22.50    1  
  4 Toombs, William           10 FSC-MA                 24.08      23.90  
  5 Davis, Nathan              9 FSC-MA                 21.68     x25.25  
 -- Hanson, Luke              10 FCC-MA                    NT     X22.04  
 -- Kaub, Nolan               10 FCC-MA                    NT     X23.22  
 -- Vozniak, Michael          10 FCC-MA                    NT     X23.43  
 -- Dumenigo, Gabe            10 FCC-MA                    NT     X23.78  
 -- Doerzbacher, Casey         9 FCC-MA                    NT     X28.00  
 -- Malachowski, Andrew        9 FSC-MA                 29.72     X29.76  
 -- Nagel, Lucian              9 FSC-MA                 28.89     X30.02  
 
Event 38  Girls 9-10 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fikioris, Cecilia         10 FCC-MA                    NT      16.34    5  
  2 Wade, Emma                10 FSC-MA                 16.03      16.52    3  
  3 McGinley, Molly           10 FCC-MA                    NT      17.31    1  
  4 Keitel, Arden              9 FSC-MA                 17.28      17.55  
  5 Patterson, Julienne       10 FCC-MA                    NT     x17.77  
  6 Keitel, Nieve              9 FSC-MA                 17.32     x18.25  
 -- Clark, Josie              10 FCC-MA                    NT     X18.46  
 -- Kafer, Ellie              10 FSC-MA                 18.88     X18.54  
 -- Edwards, Olivia           10 FCC-MA                    NT     X18.70  
 -- Potocki, Sophia           10 FCC-MA                    NT     X18.82  
 -- Cooney, Julia              9 FCC-MA                    NT     X19.84  
 -- Conlin, Neve              10 FCC-MA                    NT     X19.85  
 -- Brandon, Keira            10 FSC-MA                 19.77     X20.16  
 -- Schoen, Charli             9 FCC-MA                    NT     X20.40  
 -- DiFranco, Isabella         9 FSC-MA                 20.06     X20.43  
 -- Schwartz, Sophia          10 FCC-MA                    NT     X21.08  
 -- Mcghiey, Bryn             10 FSC-MA                 20.40     X21.09  
 -- Ravasco, Chloee            9 FCC-MA                    NT     X21.12  
 -- Schock-Sprague, Stormii   10 FCC-MA                    NT     X21.27  
 -- Kallmeyer, Kate           10 FCC-MA                    NT     X21.50  
 -- Evans, Eliza              10 FSC-MA                 20.15     X21.50  
 -- Hogan, Maeve              10 FCC-MA                    NT     X21.52  
 -- Evans, Camille             9 FSC-MA                 22.91     X21.99  
 -- Lodge, Madeline           10 FCC-MA                    NT     X22.04  
 -- Lewis, Caitlin            10 FCC-MA                    NT     X22.05  
 -- Powell, Brae               9 FCC-MA                    NT     X22.21  
 -- Abai, Katie               10 FSC-MA                 20.63     X22.25  
 -- McCarthy, Kiera           10 FCC-MA                    NT     X22.81  
 -- Degnan, Reese             10 FSC-MA                 23.39     X23.00  
 -- Hyland, Leah               9 FCC-MA                    NT     X23.56  
 -- Cowen, Sophie              9 FSC-MA                 25.56     X24.94  
 -- Rosa, Kaitlyn              9 FSC-MA                 28.75     X27.02  
 -- Carty, Ellen               9 FCC-MA                    NT     X27.16  
 -- Kline, Penelope           10 FCC-MA                    NT     X27.17  
 -- Archie, Eva                9 FSC-MA                 27.59     X27.29  
 -- Kerr, Lyla                 9 FSC-MA                 26.09     X27.79  
 -- Whitten, Rolly             9 FSC-MA                 24.00     X28.08  
 -- Orfe, Paulina             10 FCC-MA                    NT     X28.38  
 
Event 39  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGowan, James            12 FSC-MA                 30.41      30.31    5  
  2 Cross, William            12 FSC-MA                 29.96      30.76    3  
  3 Sherry, Owen              11 FCC-MA                    NT      33.82    1  
  4 Cohen, Radek              11 FSC-MA                 36.35     x36.25  
  5 Boccella, Felix           11 FCC-MA                    NT      37.82  
  6 McKittrick, Jack          12 FCC-MA                    NT     x38.56  
 -- Cheung, Julian            12 FSC-MA                 37.84     X39.16  
 -- Hearn, Luis               11 FCC-MA                    NT     X42.56  
 -- Hanson, Jack              11 FCC-MA                    NT     X43.03  
 -- Manchester, Thomas        11 FCC-MA                    NT     X44.75  
 -- Doerzbacher, Kyle         11 FCC-MA                    NT     X47.59  
 -- Bischoff, Jake            11 FCC-MA                    NT     X49.27  
 -- Rose-Shupak, Sachiel      11 FSC-MA                 56.14     X57.53  
 
Event 40  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLafferty, Colleen       12 FCC-MA                    NT      33.29    5  
  2 Scanlon, Katie            11 FCC-MA                    NT      34.96    3  
  3 Evans, Kayleigh           12 FSC-MA                 36.05      36.18    1  
  4 Vangen, Ella              12 FCC-MA                    NT     x36.44  
  5 Baisch, Mackenzie         11 FSC-MA                 37.00      36.82  
  6 Schreffer, Miranda        11 FSC-MA                 37.74     x37.22  
 -- Edwards, Abby             12 FCC-MA                    NT     X35.52  
 -- Conlin, Norah             12 FCC-MA                    NT     X36.00  
 -- Edwards, Kate             12 FCC-MA                    NT     X36.25  
 -- Rittler, Natalie          11 FSC-MA                 41.01     X38.19  
 -- Forster, Laney            11 FCC-MA                    NT     X38.35  
 -- Blake, Morgan             11 FCC-MA                    NT     X38.72  
 -- Clark, Ana                11 FCC-MA                    NT     X39.00  
 -- Cromar, Cassandra         12 FSC-MA                 40.52     X39.74  
 -- Igou, Olivia              11 FSC-MA                 38.13     X40.02  
 -- McFadden, Elizabeth       12 FSC-MA                 38.23     X40.07  
 -- Blake, Hadley             11 FCC-MA                    NT     X40.32  
 -- Van Steenburgh, Sasha     11 FSC-MA                 40.84     X40.71  
 -- Kafer, Maia               12 FSC-MA                 41.87     X40.81  
 -- Matthews, Kate            12 FCC-MA                    NT     X42.32  
 -- Martino, Lillian          12 FSC-MA                 40.35     X42.62  
 -- Cromar, Alyson            11 FSC-MA                 41.97     X43.05  
 -- Rubin, Julia              12 FCC-MA                    NT     X43.66  
 -- McAllister, Ana           11 FCC-MA                    NT     X44.52  
 -- Brandon, Hannah           12 FSC-MA                 46.13     X47.92  
 -- Saunders, Lola            11 FSC-MA                 46.15     X49.70  
 -- Hyland, Anna              11 FCC-MA                    NT     X50.46  
 -- Evans, Sophie             12 FSC-MA                 47.81     X50.77  
 -- Degnan, Gia               11 FSC-MA               1:00.43     X52.01  
 -- Lutz, Helen               11 FCC-MA                    NT     X52.15  
 -- Eisenhart, Maya           11 FSC-MA                 50.44        XDQ  
 
Event 41  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jack               14 FCC-MA                    NT      28.07    5  
  2 Clark, Will               13 FCC-MA                    NT      28.50    3  
  3 Cohen, Matthew            14 FSC-MA                 28.82      28.94    1  
  4 Guller, Joe               14 FSC-MA                 30.69      29.72  
  5 Horn, William             13 FSC-MA                 33.72     x32.91  
  6 Boccella, Leo             13 FCC-MA                    NT     x36.94  
 
Event 42  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conti, Amanda             13 FSC-MA                 29.26      29.62    5  
  2 O'Malley, Lauren          14 FCC-MA                    NT      31.17    3  
  3 Talbot, Tess              12 FCC-MA                    NT      33.03    1  
  4 Hastings, Allison         14 FCC-MA                    NT     x33.46  
 -- Maher, Molly              12 FCC-MA                    NT     X37.51  
 -- Kling, Isabel             13 FCC-MA                    NT     X38.17  
 -- Gonzales, Jackie          13 FCC-MA                    NT     X38.60  
 
Event 43  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeRobles, Nickolai        20 FSC-MA                 56.83      57.20    5  
  2 Hearn, Harry              15 FCC-MA                    NT      58.08    3  
  3 Hennegan, Jake            16 FCC-MA                    NT    1:00.69    1  
  4 Gendron, Ben              15 FSC-MA               1:00.69    1:02.75  
  5 Guller, Jake              16 FSC-MA               1:08.65   x1:07.59  
  6 Imredy, David             15 FCC-MA                    NT   x1:12.50  
 
Event 44  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McAllister, Maia          15 FCC-MA                    NT    1:02.51    5  
  2 Stewart, Sydni            19 FSC-MA               1:05.12    1:03.36    3  
  3 Scanlon, Maura            15 FCC-MA                    NT    1:07.19    1  
  4 Visco, Darby              15 FCC-MA                    NT   x1:11.59  
  5 Gardner, Lily             15 FSC-MA               1:30.51    1:33.01  
 -- Komorowski, Katie         15 FCC-MA                    NT   X1:12.08  
 -- Baughan, Abby             16 FCC-MA                    NT   X1:16.44  
 -- Wright, Sophie            15 FCC-MA                    NT   X1:24.47  
 
Event 45  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT   J1:35.70  
     1) Moyer, Trey 7                   2) McNamee, Charles 8             
     3) Fikioris, Christian 7           4) Drake, Olen 7                  
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:31.44   J1:37.64    7  
     1) Peng-Morris, Ethan 8            2) O'Neill, Nathan 8              
     3) Fassbender, Will 7              4) Cohen, Jonah 8                 
  3 Flourtown Swim Team-MA  'B'                            NT   x2:05.31  
     1) Cregar, Colin 7                 2) Madden, Joe 8                  
     3) Igou, Elliott 8                 4) Ward, Joseph 8                 
 -- Flourtown Country Club-MA  'B'                         NT   X1:59.77  
     1) Orfe, Charlie 7                 2) Purcell, Parker 7              
     3) Collins, River 8                4) Bischoff, Zach 8               
 -- Flourtown Country Club-MA  'C'                         NT   X2:42.15  
     1) Seman, Ryker 5                  2) Diskin, Aiden 7                
     3) Moyer, Rett 5                   4) Foley, Leo 7                   
 
Event 46  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT   J1:28.25  
     1) Gibson, Lauren 8                2) McKittrick, Clara 8            
     3) Schoen, Lexi 8                  4) Spaman, Eila 8                 
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:43.97   J1:42.27    7  
     1) DiFranco, Ameila 7              2) Degnan, Kahlan 8               
     3) Kerr, Charlotte 8               4) Wade, Grace 7                  
 -- Flourtown Country Club-MA  'B'                         NT   X1:50.43  
     1) Boccella, Tillie 8              2) McLaughlin, Anna 8             
     3) Dolan, Emma 8                   4) Vereen, Abigail 8              
 -- Flourtown Country Club-MA  'C'                         NT   X1:56.70  
     1) Manchester, Nora 8              2) Skelly, Mackenzie 7            
     3) Magarity, Nell 8                4) Browne, Lucy 8                 
 -- Flourtown Swim Team-MA  'B'                            NT   X2:05.84  
     1) Guller, Elise 8                 2) Campe, Colleen 7               
     3) Abai, Emily 8                   4) Toombs, Emma 8                 
 -- Flourtown Swim Team-MA  'C'                            NT   X2:34.60  
     1) Emmans, Hazel 8                 2) Abai, Sarah 6                  
     3) McGhiey, Keira 6                4) Vitalis, Phoebe 7              
 
Event 47  Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT   J1:22.57  
     1) Ravasco, Ethan 10               2) Kaub, Nolan 10                 
     3) Hanson, Luke 10                 4) Spaman, Kyle 9                 
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                            NT   J1:49.27    7  
     1) Davis, Nathan 9                 2) Toombs, William 10             
     3) Reilly, August 10               4) Allerton, Freddy 9             
 
Event 48  Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT   J1:10.29  
     1) McGinley, Molly 10              2) Clark, Josie 10                
     3) Patterson, Julienne 10          4) Fikioris, Cecilia 10           
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:11.27   J1:11.20    7  
     1) Keitel, Arden 9                 2) Keitel, Nieve 9                
     3) Kafer, Ellie 10                 4) Wade, Emma 10                  
 -- Flourtown Country Club-MA  'B'                         NT   X1:17.47  
     1) Edwards, Olivia 10              2) Cooney, Julia 9                
     3) Conlin, Neve 10                 4) Potocki, Sophia 10             
 -- Flourtown Swim Team-MA  'B'                            NT   X1:24.21  
     1) DiFranco, Isabella 9            2) Evans, Eliza 10                
     3) Mcghiey, Bryn 10                4) Brandon, Keira 10              
 -- Flourtown Country Club-MA  'C'                         NT   X1:27.60  
     1) Seward, Layla 10                2) Lewis, Caitlin 10              
     3) Ravasco, Chloee 9               4) Schoen, Charli 9               
 -- Flourtown Country Club-MA  'E'                         NT   X1:31.65  
     1) Carty, Ellen 9                  2) Schwartz, Sophia 10            
     3) Schock-Sprague, Stormii 10      4) Kallmeyer, Kate 10             
 -- Flourtown Country Club-MA  'D'                         NT   X1:35.16  
     1) Lodge, Madeline 10              2) Hogan, Maeve 10                
     3) Powell, Brae 9                  4) Trainer, Chloe 9               
 -- Flourtown Swim Team-MA  'C'                            NT   X1:35.31  
     1) Evans, Camille 9                2) Degnan, Reese 10               
     3) Whitten, Rolly 9                4) Abai, Katie 10                 
 -- Flourtown Country Club-MA  'G'                         NT   X1:41.26  
     1) Coomes, Autumn 7                2) Maragos, Tessa 8               
     3) Powell, Casen 7                 4) Rutkowski, Emerson 8           
 -- Flourtown Country Club-MA  'F'                         NT   X1:41.34  
     1) Kline, Penelope 10              2) Orfe, Paulina 10               
     3) Hyland, Leah 9                  4) McCarthy, Kiera 10             
 -- Flourtown Swim Team-MA  'D'                            NT   X1:43.34  
     1) Kerr, Lyla 9                    2) Archie, Eva 9                  
     3) Rosa, Kaitlyn 9                 4) Cowen, Sophie 9                
 
Event 49  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:14.56    2:18.69    7  
     1) McGowan, James 12               2) Cheung, Julian 12              
     3) Cohen, Radek 11                 4) Cross, William 12              
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT    2:39.12  
     1) Boccella, Felix 11              2) Hearn, Luis 11                 
     3) McKittrick, Jack 12             4) Sherry, Owen 11                
 -- Flourtown Country Club-MA  'B'                         NT   X3:08.35  
     1) Hanson, Jack 11                 2) Doerzbacher, Kyle 11           
     3) Bischoff, Jake 11               4) Manchester, Thomas 11          
 -- Flourtown Swim Team-MA  'B'                            NT   X3:18.79  
     1) Fassbender, James 11            2) Farmer, Charlie 11             
     3) Tallon, Aidan 11                4) Saunders, Gram 11              
 
Event 50  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT   J2:23.71  
     1) Scanlon, Katie 11               2) Edwards, Kate 12               
     3) Conlin, Norah 12                4) Vangen, Ella 12                
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:41.51   J2:30.96    7  
     1) Baisch, Mackenzie 11            2) Igou, Olivia 11                
     3) Schreffer, Miranda 11           4) Evans, Kayleigh 12             
  3 Flourtown Swim Team-MA  'C'                            NT   x2:47.61  
  4 Flourtown Swim Team-MA  'B'                            NT   x3:13.79  
 -- Flourtown Country Club-MA  'B'                         NT   X2:38.00  
     1) Blake, Morgan 11                2) Matthews, Kate 12              
     3) Forster, Laney 11               4) Maher, Molly 12                
 -- Flourtown Country Club-MA  'C'                         NT   X3:01.72  
     1) Blake, Hadley 11                2) Hyland, Anna 11                
     3) McAllister, Ana 11              4) Rubin, Julia 12                
 
Event 51  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT   J2:05.22  
     1) Clark, Jack 14                  2) Boccella, Leo 13               
     3) Clark, Will 13                  4) Sherry, Matthew 14             
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:09.21   J2:29.79    7  
     1) Gendron, Johnny 11              2) Horn, William 13               
     3) Guller, Joe 14                  4) Cohen, Matthew 14              
 
Event 52  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT    2:13.15    7  
     1) McLafferty, Colleen 12          2) Talbot, Tess 12                
     3) Hastings, Allison 14            4) O'Malley, Lauren 14            
 -- Flourtown Country Club-MA  'B'                         NT   X2:35.28  
     1) Kling, Isabel 13                2) Gonzales, Jackie 13            
     3) Clark, Ana 11                   4) Edwards, Abby 12               
 
Event 53  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                            NT    1:56.62    7  
     1) Gendron, Ben 15                 2) Vongvixay, Julien 16           
     3) Guller, Jake 16                 4) DeRobles, Nickolai 20          
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT    2:09.50  
     1) Hennegan, Jake 16               2) Imredy, David 15               
     3) Hennegan, Brent 16              4) Hearn, Harry 15                
 
Event 54  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT   J2:39.90  
     1) Scanlon, Maura 15               2) Visco, Darby 15                
     3) Cooney, Emily 17                4) McAllister, Maia 15            
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:24.62   J2:57.19    7  
     1) Rosenwinkel, Claire 17          2) McGowan, Riley 16              
     3) Gardner, Lily 15                4) Stewart, Sydni 19              
 -- Flourtown Country Club-MA  'C'                         NT   X3:24.81  
     1) Potocki, Hannah 15              2) Wright, Sophie 15              
     3) Henry, Emily 18                 4) Komorowski, Katie 15           
 -- Flourtown Country Club-MA  'B'                         NT   X3:42.37  
     1) Potocki, Sarah 17               2) Blake, Kasey 15                
     3) Baughan, Abby 16                4) Talbot, Grace 16               
 
                    Combined Team Scores - Through Event 54                    
 
  1. Flourtown Country Club              267   2. Flourtown Swim Team                 197