Licensed to Liberty Swim League B  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/12/2018 08:20 AM
                      Penbryn vs. FSC 7-11-18 - 7/11/2018                      
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 6 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abai, Sarah                6 FSC-MA                 37.98      36.00    5  
  2 McGhiey, Keira             6 FSC-MA                    NT      47.69    3  
 -- Madden, Maeve              6 FSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 3  Boys 7-8 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Jonah               8 FSC-MA                 25.21      27.00    5  
  2 O'Neill, Nathan            8 FSC-MA                 31.83      30.38    3  
  3 Rossi, James               7 PB-MA                  42.19      40.45    1  
  4 Jessop, Nathaniel          7 PB-MA                  58.10      45.01  
  5 Carson, Carl Matthias      7 PB-MA                  45.04     x51.94  
 -- Elmer, Owen                7 PB-MA                     NT     X47.63  
 -- Mittleman, Lvei            7 FSC-MA                 51.37     X50.37  
 -- Madden, Joe                8 FSC-MA                    NT        XDQ  
 -- Igou, Elliott              8 FSC-MA               1:22.45        XDQ  
 -- Cregar, Colin              7 FSC-MA                 36.08         DQ  
 -- Pavkov, Benjamin           8 PB-MA                     NT        XDQ  
 
Event 4  Girls 7-8 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kerr, Charlotte            8 FSC-MA                 30.60      27.75    5  
  2 DiFranco, Ameila           7 FSC-MA                 29.60      28.02    3  
  3 Morgan, Caitlyn            7 PB-MA                  32.37      31.57    1  
  4 Guller, Elise              8 FSC-MA                 34.00     x32.00  
  5 Gibson, Leia               7 PB-MA                  37.09      46.52  
 -- Toombs, Emma               8 FSC-MA                 35.64     X34.09  
 -- Campe, Colleen             7 FSC-MA                 37.53     X35.63  
 -- Abai, Emily                8 FSC-MA                 40.59     X41.47  
 -- Vitalis, Phoebe            7 FSC-MA                 59.34     X45.25  
 -- Gibson, Ella               7 PB-MA                  39.24        XDQ  
 -- Bartschi, Kiersten         7 PB-MA                  29.51         DQ  
 -- Cunningham, Ariel          7 FSC-MA                 51.16        XDQ  
 
Event 5  Boys 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Brendan           10 PB-MA                  23.59      24.06    5  
  2 Reilly, August            10 FSC-MA                 28.96      25.90    3  
  3 Brown, Elijah             10 PB-MA                  28.11      26.76    1  
  4 Allerton, Freddy           9 FSC-MA                 34.84      31.90  
  5 Davis, Nathan              9 FSC-MA                 27.53     x32.40  
 -- Toombs, William           10 FSC-MA                 38.15     X29.58  
 -- Franklin, Luke            10 PB-MA                  33.82     X29.87  
 -- Razler, Logan              9 PB-MA                  36.39     X31.59  
 -- Nagel, Lucian              9 FSC-MA                 39.89     X31.78  
 -- Golestaneh, Samuel         9 FSC-MA                 37.85     X34.65  
 -- Malachowski, Andrew        9 FSC-MA                 38.64     X42.03  
 -- Pavkov, Ian               10 PB-MA                  44.86     X47.81  
 -- Rosati, Luca              10 PB-MA                  30.18         DQ  
 
Event 6  Girls 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keitel, Nieve              9 FSC-MA                 21.27      21.64    5  
  2 Hill, Tierney             10 PB-MA                  21.39      21.72    3  
  3 Mcghiey, Bryn             10 FSC-MA                 22.56      22.37    1  
  4 Kafer, Ellie              10 FSC-MA                 22.09     x22.95  
  5 Barson, Abigail           10 PB-MA                  23.98      24.41  
  6 Bakley, Ryleigh            9 PB-MA                  24.92     x27.09  
  7 Walters, Alexandria       10 PB-MA                  30.46     x30.26  
 -- Pischke, Greta            10 FSC-MA                 23.26     X21.59  
 -- DiFranco, Isabella         9 FSC-MA                 23.09     X23.01  
 -- Loomis, Audrey             9 PB-MA                  25.47     X24.25  
 -- Stanton, Ava               9 PB-MA                     NT     X25.84  
 -- Degnan, Reese             10 FSC-MA                 27.34     X27.15  
 -- Cunningham, Mia            9 FSC-MA                 32.00     X27.50  
 -- Regan, Maeve              10 PB-MA                     NT     X27.83  
 -- Whitten, Rolly             9 FSC-MA                 30.36     X27.96  
 -- Evans, Eliza              10 FSC-MA                 27.50     X28.03  
 -- Brandon, Keira            10 FSC-MA                 27.35     X28.53  
 -- Mallen, Haley              8 PB-MA                  41.31     X28.97  
 -- Evans, Camille             9 FSC-MA                 29.04     X29.00  
 -- Abai, Katie               10 FSC-MA                 27.34     X29.44  
 -- Cowen, Sophie              9 FSC-MA                 34.85     X30.16  
 -- McMakin, Nola              9 PB-MA                  27.31     X31.31  
 -- Archie, Eva                9 FSC-MA                 34.90     X31.39  
 -- Heinrich, Abigail         10 PB-MA                  37.28     X32.09  
 -- Rosa, Kaitlyn              9 FSC-MA                    NT     X32.19  
 -- Dampf, Joelle             10 PB-MA                  36.32     X32.22  
 -- McMakin, Mairead           9 PB-MA                  30.56     X34.66  
 -- Carson, Mary               9 PB-MA                  34.75     X36.50  
 -- Kerr, Lyla                 9 FSC-MA                 38.53     X37.08  
 -- Judge, Gwendolyn           9 PB-MA                  40.40     X37.62  
 -- Farren, Brigid            10 PB-MA                  38.72     X37.82  
 
Event 7  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cross, William            12 FSC-MA                 33.44      34.72    5  
  2 Holmlund, Ezra            11 PB-MA                  45.23      42.09    3  
  3 Holmlund, Zach            12 PB-MA                  45.44      45.91    1  
  4 Fassbender, James         11 FSC-MA                 51.12      48.13  
  5 Sullivan, Cade            11 PB-MA                  48.14     x49.76  
  6 Saunders, Gram            11 FSC-MA                 51.63     x52.07  
 -- Bothwell, Noah            12 PB-MA                  55.30     X56.25  
 -- Gendron, Johnny           11 FSC-MA                 56.35     X59.20  
 -- Farren, Jr., Thomas       12 PB-MA                1:02.49   X1:04.06  
 -- Farmer, Charlie           11 FSC-MA               1:10.50   X1:08.22  
 -- Winter, Jack              11 PB-MA                1:09.25   X1:08.77  
 -- Rose-Shupak, Sachiel      11 FSC-MA               1:25.70        XDQ  
 -- Tallon, Aidan             11 FSC-MA               1:11.38        XDQ  
 
Event 8  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Jillian            12 PB-MA                  36.66      37.06    5  
  2 Baisch, Mackenzie         11 FSC-MA                 42.64      40.70    3  
  3 Igou, Olivia              11 FSC-MA                 47.19      46.62    1  
  4 Martin, Mary Kate         11 PB-MA                  47.18      49.71  
  5 Stensrud, Marin           11 PB-MA                  45.89     x50.63  
  6 Eisenhart, Maya           11 FSC-MA                    NT   x1:07.65  
 -- Rittler, Natalie          11 FSC-MA                 53.03     X45.69  
 -- Evans, Kayleigh           12 FSC-MA                 47.73     X47.02  
 -- McFadden, Elizabeth       12 FSC-MA                 52.28     X49.41  
 -- Cromar, Cassandra         12 FSC-MA                 48.73     X49.77  
 -- Martino, Lillian          12 FSC-MA                 50.29     X50.32  
 -- Gomberg, Ariah            11 PB-MA                  55.12     X52.01  
 -- Franklin, Isabelle        11 PB-MA                     NT     X53.09  
 -- Van Steenburgh, Sasha     11 FSC-MA                 54.49     X53.52  
 -- Saunders, Lola            11 FSC-MA                 56.13     X54.95  
 -- Evans, Sophie             12 FSC-MA               1:01.96   X1:01.33  
 -- Trainer, Rory             11 PB-MA                1:11.56   X1:15.71  
 -- Cromar, Alyson            11 FSC-MA                 53.25        XDQ  
 -- Brown, Jordan             11 PB-MA                1:18.91        XDQ  
 
Event 9  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horn, William             13 FSC-MA                 40.27      40.40    5  
 
Event 10  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Averi               14 PB-MA                  34.50      34.20    5  
  2 Conti, Amanda             13 FSC-MA                 34.54      34.44    3  
  3 Eidenshink, Margaret      13 PB-MA                  45.10      45.36    1  
  4 Sullivan, Avery           13 PB-MA                  47.45     x49.51  
 -- Rosati, Kayla             13 PB-MA                     NT     X49.81  
 -- McMichael, Claire         13 PB-MA                  50.43     X49.90  
 -- Martin, Meghan            13 PB-MA                  48.97     X54.93  
 
Event 11  Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonnell, Matthew          16 PB-MA                     NT      30.72    5  
  2 Gendron, Ben              15 FSC-MA                 34.20      34.72    3  
  3 Smith, Riley              17 PB-MA                  38.47      40.39    1  
  4 Vongvixay, Julien         16 FSC-MA                    NT      44.00  
  5 Sullivan, Jack            15 PB-MA                  43.84     x44.79  
 
Event 12  Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Sydni            19 FSC-MA                 34.87      35.02    5  
  2 Sullivan, Kyleigh         15 PB-MA                  40.37      41.25    3  
  3 Gardner, Lily             15 FSC-MA                    NT      47.34    1  
  3 Rosenwinkel, Claire       17 FSC-MA                    NT     x47.34  
  5 McCullough, Mimi          16 PB-MA                  49.08      51.39  
 -- Phelan, Delaney           15 PB-MA                  50.13     X49.22  
 
Event 13  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Jonah               8 FSC-MA                 27.69      28.52    5  
  2 Ward, Joseph               8 FSC-MA                 34.47      33.35    3  
  3 Martin, Kevin              7 PB-MA                  36.63      35.25    1  
  4 Rossi, James               7 PB-MA                     NT      44.31  
 -- Cregar, Colin              7 FSC-MA                 50.69     X32.75  
 -- Fassbender, Will           7 FSC-MA                 44.63     X36.70  
 -- O'Neill, Nathan            8 FSC-MA                 43.70         DQ  
 -- Mittleman, Lvei            7 FSC-MA                 49.97        XDQ  
 
Event 14  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Degnan, Kahlan             8 FSC-MA                 26.40      27.65    5  
  2 Bartschi, Kiersten         7 PB-MA                  31.98      30.06    3  
  3 Wade, Grace                7 FSC-MA                 35.01      31.94    1  
  4 Guller, Elise              8 FSC-MA                 34.85     x34.72  
  5 Taylor, Talia              7 PB-MA                  36.56      38.27  
  6 Farren, Annaliese          8 PB-MA                  40.24     x39.22  
 -- Kerr, Charlotte            8 FSC-MA                    NT     X30.69  
 -- Gibson, Leia               7 PB-MA                  40.28     X35.05  
 -- Toombs, Emma               8 FSC-MA                 39.21     X36.90  
 -- Morgan, Caitlyn            7 PB-MA                  41.24     X38.12  
 -- Cunningham, Ariel          7 FSC-MA                 45.27     X38.19  
 -- Gibson, Ella               7 PB-MA                  40.26     X40.91  
 -- Vitalis, Phoebe            7 FSC-MA                    NT     X42.76  
 -- Abai, Emily                8 FSC-MA                    NT     X43.14  
 -- Abai, Sarah                6 FSC-MA                 55.64     X44.65  
 -- Campe, Colleen             7 FSC-MA                 50.78     X46.56  
 
Event 15  Boys 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolman, Caiden            10 FSC-MA                 29.52      24.77    5  
  2 Martin, Brendan           10 PB-MA                  26.01      25.02    3  
  3 Toombs, William           10 FSC-MA                 27.48      26.88    1  
  4 Allerton, Freddy           9 FSC-MA                 25.29     x28.56  
  5 Rosati, Luca              10 PB-MA                  36.14      35.25  
 -- Brown, Elijah             10 PB-MA                     NT     X31.80  
 -- Davis, Nathan              9 FSC-MA                 29.59     X32.81  
 -- Nagel, Lucian              9 FSC-MA                 41.36     X34.77  
 -- Golestaneh, Samuel         9 FSC-MA                 35.78     X37.91  
 -- Malachowski, Andrew        9 FSC-MA                 40.72     X47.45  
 -- Razler, Logan              9 PB-MA                  46.82        XDQ  
 -- Franklin, Luke            10 PB-MA                  36.84         DQ  
 -- Pavkov, Ian               10 PB-MA                  40.58        XDQ  
 
Event 16  Girls 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wade, Emma                10 FSC-MA                 21.59      21.25    5  
  2 Tucker, Ruby               9 PB-MA                  21.93      22.16    3  
  3 Keitel, Nieve              9 FSC-MA                 22.31      22.58    1  
  4 McKeever, McKayla         10 FSC-MA                 22.93     x23.87  
  5 Barson, Abigail           10 PB-MA                  24.44      27.06  
  6 Dampf, Joelle             10 PB-MA                  30.06     x27.69  
 -- Keitel, Arden              9 FSC-MA                 25.56     X25.89  
 -- Cunningham, Mia            9 FSC-MA                 26.33     X26.59  
 -- Degnan, Reese             10 FSC-MA                 25.32     X28.01  
 -- Evans, Eliza              10 FSC-MA                 29.47     X29.71  
 -- Judge, Gwendolyn           9 PB-MA                  35.39     X30.30  
 -- Mcghiey, Bryn             10 FSC-MA                 31.63     X30.53  
 -- Mallen, Haley              8 PB-MA                  33.99     X30.75  
 -- Brandon, Keira            10 FSC-MA                    NT     X31.07  
 -- Evans, Camille             9 FSC-MA                 31.82     X31.21  
 -- Carson, Mary               9 PB-MA                  31.57     X31.65  
 -- Walters, Alexandria       10 PB-MA                  31.11     X31.78  
 -- Cowen, Sophie              9 FSC-MA                 34.52     X32.34  
 -- Abai, Katie               10 FSC-MA                 25.95     X32.56  
 -- Archie, Eva                9 FSC-MA                 41.59     X36.72  
 -- Whitten, Rolly             9 FSC-MA                 35.18     X38.81  
 -- McMakin, Nola              9 PB-MA                  39.44     X39.03  
 -- Rosa, Kaitlyn              9 FSC-MA                 41.56     X39.03  
 -- Farren, Brigid            10 PB-MA                  37.15     X40.70  
 -- Kerr, Lyla                 9 FSC-MA                 33.65        XDQ  
 
Event 17  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGowan, James            12 FSC-MA                 43.26      42.39    5  
  2 Foster, Josh              12 PB-MA                  44.93      45.37    3  
  3 Cohen, Radek              11 FSC-MA                 45.55      47.28    1  
  4 Sullivan, Cade            11 PB-MA                  47.91      49.63  
  4 Holmlund, Zach            12 PB-MA                  49.00     x49.63  
 -- Fassbender, James         11 FSC-MA                 53.91     X50.89  
 -- Gendron, Johnny           11 FSC-MA               1:01.53   X1:00.52  
 -- Tallon, Aidan             11 FSC-MA               1:05.44   X1:02.57  
 -- Bothwell, Noah            12 PB-MA                1:02.93   X1:03.78  
 -- Saunders, Gram            11 FSC-MA               1:02.58   X1:04.06  
 -- Farren, Jr., Thomas       12 PB-MA                1:03.30   X1:04.25  
 -- Judge, Calvin             12 PB-MA                1:05.66   X1:09.13  
 -- Farmer, Charlie           11 FSC-MA               1:11.09   X1:10.88  
 -- Rose-Shupak, Sachiel      11 FSC-MA                    NT   X1:25.43  
 
Event 18  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Kayleigh           12 FSC-MA                 48.94      45.71    5  
  2 Loomis, Kaitlyn           12 PB-MA                  47.49      46.19    3  
  3 McFadden, Elizabeth       12 FSC-MA                 46.74      46.62    1  
  4 Alcorn, Sabrina           11 PB-MA                  49.12      48.62  
  5 Martino, Lillian          12 FSC-MA                 49.88     x50.81  
  6 Martin, Mary Kate         11 PB-MA                  58.52     x56.35  
 -- Igou, Olivia              11 FSC-MA                 53.06     X50.09  
 -- Evans, Sophie             12 FSC-MA                 54.87     X52.94  
 -- Cromar, Cassandra         12 FSC-MA                 56.10     X54.63  
 -- Van Steenburgh, Sasha     11 FSC-MA                 58.25     X56.66  
 -- Kafer, Maia               12 FSC-MA                    NT   X1:00.81  
 -- Brandon, Hannah           12 FSC-MA               1:01.14   X1:02.95  
 -- Saunders, Lola            11 FSC-MA               1:02.52   X1:05.16  
 -- Cromar, Alyson            11 FSC-MA               1:09.62   X1:05.62  
 -- Gomberg, Ariah            11 PB-MA                1:08.89   X1:06.39  
 -- Trainer, Rory             11 PB-MA                1:12.74   X1:13.51  
 -- Eisenhart, Maya           11 FSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 19  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Matthew            14 FSC-MA                 37.16      35.83    5  
 
Event 20  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pischke, Amy              13 FSC-MA                 42.44      41.44    5  
  2 McMichael, Claire         13 PB-MA                  48.75      48.80    3  
  3 Eidenshink, Margaret      13 PB-MA                  50.31      49.25    1  
  4 Rosati, Kayla             13 PB-MA                  49.95     x54.02  
 -- Sullivan, Avery           13 PB-MA                  54.77     X53.06  
 -- Bakley, Katie             13 PB-MA                  50.54     X54.00  
 -- Martin, Meghan            13 PB-MA                  51.22     X54.22  
 
Event 21  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonnell, Matthew          16 PB-MA                  33.06      34.19    5  
  2 DeRobles, Nickolai        20 FSC-MA                    NT      36.21    3  
  3 Vongvixay, Julien         16 FSC-MA                    NT      41.64    1  
 
Event 22  Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Kyleigh         15 PB-MA                  44.43      44.13    5  
  2 Rosenwinkel, Claire       17 FSC-MA                 46.63      44.33    3  
  3 Gardner, Lily             15 FSC-MA                    NT      45.16    1  
  4 Phelan, Delaney           15 PB-MA                  50.68      51.65  
 -- Bakley, Erin              14 PB-MA                  53.87     X56.09  
 -- McCullough, Mimi          16 PB-MA                     NT     X58.44  
 
Event 23  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fassbender, Will           7 FSC-MA                 28.32      31.00    5  
  2 Martin, Kevin              7 PB-MA                  38.59      31.91    3  
  3 Ward, Joseph               8 FSC-MA                 42.14      43.90    1  
 
Event 24  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wade, Grace                7 FSC-MA                 25.60      23.77    5  
  2 Taylor, Talia              7 PB-MA                  29.86      31.97    3  
  3 Guller, Elise              8 FSC-MA                 34.04      35.00    1  
  4 Morgan, Caitlyn            7 PB-MA                  34.05      38.56  
  5 Gibson, Ella               7 PB-MA                  24.96     x40.22  
 -- Farren, Annaliese          8 PB-MA                  42.35     X31.44  
 
Event 25  Boys 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolman, Caiden            10 FSC-MA                 22.28      23.02    5  
  2 Rosati, Luca              10 PB-MA                     NT      27.06    3  
  3 Toombs, William           10 FSC-MA                 26.46      28.59    1  
 
Event 26  Girls 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wade, Emma                10 FSC-MA                 17.79      18.78    5  
  2 Tucker, Ruby               9 PB-MA                  17.73      19.53    3  
  3 Keitel, Arden              9 FSC-MA                 19.81      20.07    1  
  4 Hill, Tierney             10 PB-MA                  20.26      20.18  
  5 Pischke, Greta            10 FSC-MA                 20.56     x20.78  
  6 Loomis, Audrey             9 PB-MA                  20.89     x22.26  
 -- McKeever, McKayla         10 FSC-MA                    NT     X21.26  
 -- Kafer, Ellie              10 FSC-MA                    NT     X23.53  
 -- DiFranco, Isabella         9 FSC-MA                    NT     X24.08  
 -- Regan, Maeve              10 PB-MA                  25.14     X26.20  
 -- Barson, Abigail           10 PB-MA                  25.00     X26.41  
 -- Bakley, Ryleigh            9 PB-MA                  30.07        XDQ  
 
Event 27  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGowan, James            12 FSC-MA                 34.05      33.20    5  
  2 Holmlund, Ezra            11 PB-MA                  39.99      39.57    3  
  3 Cohen, Radek              11 FSC-MA                 41.82      40.63    1  
  4 Holmlund, Zach            12 PB-MA                  43.15      43.62  
  5 Foster, Josh              12 PB-MA                  45.73     x46.30  
  6 Gendron, Johnny           11 FSC-MA                 56.13     x55.25  
 -- Bothwell, Noah            12 PB-MA                  47.62     X49.16  
 -- Sullivan, Cade            11 PB-MA                  58.49     X57.83  
 -- Judge, Calvin             12 PB-MA                1:09.39   X1:10.08  
 
Event 28  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Jillian            12 PB-MA                  36.43      37.57    5  
  2 Baisch, Mackenzie         11 FSC-MA                 41.38      40.51    3  
  3 Alcorn, Sabrina           11 PB-MA                  43.19      44.77    1  
  4 Van Steenburgh, Sasha     11 FSC-MA                 43.56      44.89  
  5 Franklin, Isabelle        11 PB-MA                  52.24     x53.56  
 -- Loomis, Kaitlyn           12 PB-MA                     NT     X44.88  
 -- Stensrud, Marin           11 PB-MA                     NT     X53.51  
 -- Martin, Mary Kate         11 PB-MA                  55.53     X54.71  
 -- Cromar, Alyson            11 FSC-MA                 50.99     X56.75  
 -- Rittler, Natalie          11 FSC-MA                 48.06        XDQ  
 
Event 29  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Matthew            14 FSC-MA                 30.72      30.44    5  
  2 Horn, William             13 FSC-MA                 37.97      38.21    3  
 
Event 30  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Averi               14 PB-MA                  32.22      32.39    5  
  2 Conti, Amanda             13 FSC-MA                 32.47      32.78    3  
  3 Pischke, Amy              13 FSC-MA                 36.91      36.63    1  
  4 Rosati, Kayla             13 PB-MA                  44.40      47.88  
  5 Eidenshink, Margaret      13 PB-MA                  45.41     x51.84  
 -- Sullivan, Avery           13 PB-MA                     NT     X49.13  
 -- Bakley, Katie             13 PB-MA                  46.93     X50.94  
 
Event 31  Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeRobles, Nickolai        20 FSC-MA                    NT      30.38    5  
  2 Gendron, Ben              15 FSC-MA                 31.88      32.20    3  
  3 Smith, Riley              17 PB-MA                     NT      32.71    1  
 
Event 32  Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Sydni            19 FSC-MA                    NT      33.08    5  
  2 Bakley, Erin              14 PB-MA                  42.44      43.22    3  
  3 McGowan, Riley            16 FSC-MA                 42.53      43.32    1  
  4 Phelan, Delaney           15 PB-MA                  45.12      45.44  
 
Event 34  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abai, Sarah                6 FSC-MA                 32.69      32.47    5  
  2 Madden, Maeve              6 FSC-MA                    NT      36.15    3  
  3 McGhiey, Keira             6 FSC-MA                    NT     x46.13  
 
Event 35  Boys 7-8 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Jonah               8 FSC-MA                 20.45      21.95    5  
  2 Martin, Kevin              7 PB-MA                  25.63      24.28    3  
  3 O'Neill, Nathan            8 FSC-MA                 26.43      25.63    1  
  4 Fassbender, Will           7 FSC-MA                 24.42     x26.77  
  5 Carson, Carl Matthias      7 PB-MA                  27.54      28.59  
  6 Jessop, Nathaniel          7 PB-MA                  31.54     x36.26  
 -- Ward, Joseph               8 FSC-MA                 27.03     X26.69  
 -- Madden, Joe                8 FSC-MA                    NT     X29.72  
 -- Rossi, James               7 PB-MA                  31.58     X29.75  
 -- Cregar, Colin              7 FSC-MA                 31.37     X32.01  
 -- Igou, Elliott              8 FSC-MA                 39.13     X38.33  
 -- Elmer, Owen                7 PB-MA                  43.61     X40.94  
 -- Mittleman, Lvei            7 FSC-MA                 42.74     X42.50  
 -- Pavkov, Benjamin           8 PB-MA                  42.52     X46.18  
 
Event 36  Girls 7-8 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wade, Grace                7 FSC-MA                 21.39      21.71    5  
  2 DiFranco, Ameila           7 FSC-MA                 24.59      24.26    3  
  3 Taylor, Talia              7 PB-MA                  23.63      25.36    1  
  4 Degnan, Kahlan             8 FSC-MA                 26.30     x27.09  
  5 Bartschi, Kiersten         7 PB-MA                  28.55      34.03  
  6 Gibson, Leia               7 PB-MA                  34.37     x42.77  
 -- Kerr, Charlotte            8 FSC-MA                 27.16     X25.33  
 -- Toombs, Emma               8 FSC-MA                 37.34     X30.21  
 -- Campe, Colleen             7 FSC-MA                 40.81     X32.47  
 -- Abai, Emily                8 FSC-MA                    NT     X33.21  
 -- Cunningham, Ariel          7 FSC-MA                 35.03     X35.27  
 -- Farren, Annaliese          8 PB-MA                  38.85     X36.22  
 -- Vitalis, Phoebe            7 FSC-MA                 45.97     X38.09  
 
Event 37  Boys 9-10 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolman, Caiden            10 FSC-MA                 18.84      18.34    5  
  2 Martin, Brendan           10 PB-MA                  18.66      19.15    3  
  3 Brown, Elijah             10 PB-MA                  19.66      21.38    1  
  4 Allerton, Freddy           9 FSC-MA                 21.19      22.47  
  5 Franklin, Luke            10 PB-MA                  23.96     x22.71  
  6 Davis, Nathan              9 FSC-MA                 21.68     x24.70  
 -- Reilly, August            10 FSC-MA                 22.27     X22.21  
 -- Pavkov, Ian               10 PB-MA                  24.55     X23.76  
 -- Golestaneh, Samuel         9 FSC-MA                 26.12     X26.02  
 -- Nagel, Lucian              9 FSC-MA                 29.39     X28.89  
 -- Razler, Logan              9 PB-MA                  33.16     X33.37  
 -- Malachowski, Andrew        9 FSC-MA                 29.72     X33.46  
 
Event 38  Girls 9-10 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Ruby               9 PB-MA                  16.47     J16.97    5  
  2 Wade, Emma                10 FSC-MA                 16.03     J16.85    3  
  3 Loomis, Audrey             9 PB-MA                  18.14      17.46    1  
  4 Keitel, Arden              9 FSC-MA                 17.28      17.50  
  5 Keitel, Nieve              9 FSC-MA                 17.32     x17.76  
  6 Hill, Tierney             10 PB-MA                  18.49     x18.44  
 -- McKeever, McKayla         10 FSC-MA                 17.42     X17.65  
 -- Pischke, Greta            10 FSC-MA                 18.15     X19.03  
 -- Kafer, Ellie              10 FSC-MA                 18.88     X19.33  
 -- Mcghiey, Bryn             10 FSC-MA                 20.76     X20.40  
 -- Brandon, Keira            10 FSC-MA                 19.77     X20.44  
 -- DiFranco, Isabella         9 FSC-MA                 20.06     X20.56  
 -- Abai, Katie               10 FSC-MA                 20.63     X20.94  
 -- Evans, Eliza              10 FSC-MA                 20.15     X21.20  
 -- Stanton, Ava               9 PB-MA                     NT     X21.97  
 -- McMakin, Mairead           9 PB-MA                  26.85     X22.28  
 -- Regan, Maeve              10 PB-MA                  21.11     X22.75  
 -- Evans, Camille             9 FSC-MA                 23.44     X22.91  
 -- McMakin, Nola              9 PB-MA                  23.82     X23.09  
 -- Degnan, Reese             10 FSC-MA                 24.64     X23.39  
 -- Cunningham, Mia            9 FSC-MA                 23.38     X24.81  
 -- Bakley, Ryleigh            9 PB-MA                  24.36     X25.16  
 -- Walters, Alexandria       10 PB-MA                  25.63     X25.18  
 -- Mallen, Haley              8 PB-MA                  29.50     X25.31  
 -- Cowen, Sophie              9 FSC-MA                 28.13     X25.56  
 -- Kerr, Lyla                 9 FSC-MA                 28.20     X26.09  
 -- Whitten, Rolly             9 FSC-MA                 24.00     X26.47  
 -- Dampf, Joelle             10 PB-MA                  28.26     X26.98  
 -- Archie, Eva                9 FSC-MA                 28.38     X27.59  
 -- Rosa, Kaitlyn              9 FSC-MA                 29.69     X28.75  
 -- Carson, Mary               9 PB-MA                  27.35     X29.63  
 -- Judge, Gwendolyn           9 PB-MA                  33.64     X30.33  
 -- Heinrich, Abigail         10 PB-MA                  30.26     X31.33  
 -- Farren, Brigid            10 PB-MA                  29.76     X34.84  
 
Event 39  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGowan, James            12 FSC-MA                 30.62      30.41    5  
  2 Holmlund, Ezra            11 PB-MA                  35.73      36.41    3  
  3 Cohen, Radek              11 FSC-MA                 36.35      36.87    1  
  4 Foster, Josh              12 PB-MA                  35.28      37.64  
  5 Cheung, Julian            12 FSC-MA                 39.25     x37.84  
  6 Judge, Calvin             12 PB-MA                  44.36     x46.45  
 -- Saunders, Gram            11 FSC-MA                 40.84     X42.25  
 -- Fassbender, James         11 FSC-MA                 44.38     X42.94  
 -- Farmer, Charlie           11 FSC-MA                 47.03     X47.25  
 -- Farren, Jr., Thomas       12 PB-MA                  46.96     X51.53  
 -- Winter, Jack              11 PB-MA                  53.27     X54.69  
 -- Rose-Shupak, Sachiel      11 FSC-MA                 58.22     X56.14  
 -- Tallon, Aidan             11 FSC-MA                 56.75     X56.60  
 
Event 40  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Jillian            12 PB-MA                  33.37      33.76    5  
  2 Evans, Kayleigh           12 FSC-MA                 36.05      36.14    3  
  3 Baisch, Mackenzie         11 FSC-MA                 37.77      37.00    1  
  4 Loomis, Kaitlyn           12 PB-MA                  36.45      37.34  
  5 Stensrud, Marin           11 PB-MA                  38.43     x41.26  
 -- Alcorn, Sabrina           11 PB-MA                  38.72     X37.15  
 -- Igou, Olivia              11 FSC-MA                 38.13     X39.77  
 -- McFadden, Elizabeth       12 FSC-MA                 38.23     X40.21  
 -- Cromar, Cassandra         12 FSC-MA                 40.52     X40.58  
 -- Rittler, Natalie          11 FSC-MA                 41.91     X41.01  
 -- Kafer, Maia               12 FSC-MA                    NT     X41.87  
 -- Martino, Lillian          12 FSC-MA                 40.35     X42.21  
 -- Franklin, Isabelle        11 PB-MA                  42.97     X43.00  
 -- Brandon, Hannah           12 FSC-MA                 46.13     X47.35  
 -- Evans, Sophie             12 FSC-MA                 48.40     X47.81  
 -- Saunders, Lola            11 FSC-MA                 46.15     X49.65  
 -- Trainer, Rory             11 PB-MA                  56.40     X59.37  
 -- Brown, Jordan             11 PB-MA                1:08.28   X1:08.50  
 -- Eisenhart, Maya           11 FSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 41  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Matthew            14 FSC-MA                 29.00      28.82    5  
  2 Horn, William             13 FSC-MA                 33.93      33.72    3  
 
Event 42  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conti, Amanda             13 FSC-MA                 29.84      29.26    5  
  2 Webb, Averi               14 PB-MA                  29.35      29.34    3  
  3 Pischke, Amy              13 FSC-MA                 32.82      33.12    1  
  4 McMichael, Claire         13 PB-MA                  38.81      37.35  
  5 Bakley, Katie             13 PB-MA                  37.50     x38.38  
 -- Martin, Meghan            13 PB-MA                  42.90     X39.82  
 
Event 43  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonnell, Matthew          16 PB-MA                  55.01      56.28    5  
  2 DeRobles, Nickolai        20 FSC-MA                    NT      56.83    3  
  3 Gendron, Ben              15 FSC-MA               1:00.69    1:03.15    1  
  4 Smith, Riley              17 PB-MA                     NT    1:09.01  
  5 Sullivan, Jack            15 PB-MA                1:17.66   x1:17.77  
  6 Vongvixay, Julien         16 FSC-MA                    NT   x1:19.69  
 
Event 44  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Sydni            19 FSC-MA               1:05.12    1:06.94    5  
  2 Doerzbacher, Kelly        15 FSC-MA                    NT    1:17.13    3  
  3 Sullivan, Kyleigh         15 PB-MA                1:17.94    1:18.90    1  
  4 Bakley, Erin              14 PB-MA                1:24.50    1:22.22  
  5 Gardner, Lily             15 FSC-MA               1:32.34   x1:30.51  
 -- McCullough, Mimi          16 PB-MA                1:38.10   X1:36.75  
 
Event 45  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:40.21    1:43.71    7  
     1) Fassbender, Will 7              2) Ward, Joseph 8                 
     3) O'Neill, Nathan 8               4) Cohen, Jonah 8                 
  2 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:13.16    1:54.89  
     1) Rossi, James 7                  2) Carson, Carl Matthias 7        
     3) Jessop, Nathaniel 7             4) Martin, Kevin 7                
 
Event 46  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:52.97    1:43.97    7  
     1) DiFranco, Ameila 7              2) Kerr, Charlotte 8              
     3) Degnan, Kahlan 8                4) Wade, Grace 7                  
  2 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:57.08    2:03.47  
     1) Bartschi, Kiersten 7            2) Gibson, Ella 7                 
     3) Morgan, Caitlyn 7               4) Taylor, Talia 7                
 -- Flourtown Swim Team-MA  'B'                            NT   X2:03.84  
     1) Abai, Sarah 6                   2) Cunningham, Ariel 7            
     3) Toombs, Emma 8                  4) Guller, Elise 8                
 
Event 47  Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:24.98    1:23.44    7  
     1) Rosati, Luca 10                 2) Franklin, Luke 10              
     3) Brown, Elijah 10                4) Martin, Brendan 10             
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:37.85    1:27.75  
     1) Allerton, Freddy 9              2) Davis, Nathan 9                
     3) Reilly, August 10               4) Kolman, Caiden 10              
 -- Flourtown Swim Team-MA  'B'                            NT   X1:54.71  
     1) Golestaneh, Samuel 9            2) Nagel, Lucian 9                
     3) Malachowski, Andrew 9           4) Toombs, William 10             
 
Event 48  Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:12.03    1:11.27    7  
     1) Keitel, Arden 9                 2) McKeever, McKayla 10           
     3) Keitel, Nieve 9                 4) Wade, Emma 10                  
  2 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:15.79    1:13.01  
     1) Loomis, Audrey 9                2) Barson, Abigail 10             
     3) Hill, Tierney 10                4) Tucker, Ruby 9                 
  3 Penbryn Piranhas-MA  'B'                               NT   x1:42.39  
     1) Bakley, Ryleigh 9               2) McMakin, Mairead 9             
     3) McMakin, Nola 9                 4) Regan, Maeve 10                
  4 Penbryn Piranhas-MA  'C'                               NT   x1:59.09  
     1) Farren, Brigid 10               2) Dampf, Joelle 10               
     3) Mallen, Haley 8                 4) Carson, Mary 9                 
 -- Flourtown Swim Team-MA  'B'                            NT   X1:19.13  
     1) Kafer, Ellie 10                 2) DiFranco, Isabella 9           
     3) Brandon, Keira 10               4) Pischke, Greta 10              
 -- Flourtown Swim Team-MA  'C'                            NT   X1:37.21  
     1) Mcghiey, Bryn 10                2) Kerr, Lyla 9                   
     3) Archie, Eva 9                   4) Evans, Eliza 10                
 
Event 49  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:26.16    2:30.90    7  
     1) Holmlund, Zach 12               2) Sullivan, Cade 11              
     3) Holmlund, Ezra 11               4) Foster, Josh 12                
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:21.34    2:50.88  
     1) Saunders, Gram 11               2) Fassbender, James 11           
     3) Gendron, Johnny 11              4) Cheung, Julian 12              
  3 Penbryn Piranhas-MA  'B'                               NT   x3:14.65  
     1) Bothwell, Noah 12               2) Winter, Jack 11                
     3) Farren, Jr., Thomas 12          4) Judge, Calvin 12               
 
Event 50  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:18.54    2:27.96    7  
     1) Stensrud, Marin 11              2) Alcorn, Sabrina 11             
     3) Loomis, Kaitlyn 12              4) Brown, Jillian 12              
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:45.16    2:41.51  
     1) Igou, Olivia 11                 2) McFadden, Elizabeth 12         
     3) Martino, Lillian 12             4) Cromar, Cassandra 12           
  3 Penbryn Piranhas-MA  'B'                               NT   x3:10.59  
     1) Martin, Mary Kate 11            2) Franklin, Isabelle 11          
     3) Trainer, Rory 11                4) Gomberg, Ariah 11              
 -- Flourtown Swim Team-MA  'B'                            NT   X2:46.58  
     1) Van Steenburgh, Sasha 11        2) Rittler, Natalie 11            
     3) Cromar, Alyson 11               4) Kafer, Maia 12                 
 -- Flourtown Swim Team-MA  'C'                            NT   X3:15.04  
     1) Saunders, Lola 11               2) Degnan, Gia 11                 
     3) Evans, Sophie 12                4) Brandon, Hannah 12             
 
Event 51  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                            NT    2:09.21    7  
     1) McGowan, James 12               2) Horn, William 13               
     3) Cohen, Radek 11                 4) Cohen, Matthew 14              
 
Event 52  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:19.19    2:12.47    7  
     1) Baisch, Mackenzie 11            2) Evans, Kayleigh 12             
     3) Pischke, Amy 13                 4) Conti, Amanda 13               
  2 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:14.17    2:20.25  
     1) Rosati, Kayla 13                2) Sullivan, Avery 13             
     3) Bakley, Katie 13                4) Webb, Averi 14                 
 
Event 53  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:05.15    2:08.82    7  
     1) Gendron, Ben 15                 2) Merkle, Devon 23               
     3) Vongvixay, Julien 16            4) DeRobles, Nickolai 20          
 
Event 54  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:26.70    2:24.62    7  
     1) Doerzbacher, Kelly 15           2) Gardner, Lily 15               
     3) McGowan, Riley 16               4) Stewart, Sydni 19              
  2 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:20.97    2:35.46  
     1) Phelan, Delaney 15              2) Sullivan, Kyleigh 15           
     3) Bakley, Erin 14                 4) McCullough, Mimi 16